PolskiPolskiChoose your language

Często zadawane pytania

App Box Rotho Switzerland DE | EN | NL | FR | IT | ES | PO | CS | BG | SK

Skanowanie
Co mogę skanować za pomocą aplikacji?

AplikacjaRotho jest przeznaczona wyłącznie do skanowania specjalnego kodu QR Rotho App my Box. Można go rozpoznać po logotypie Rotho, stronie „www.appmybox.com“ i niebieskiej ramce. Każdy kod, a więc i każde pudełko, posiada unikalną kombinację cyfr, uniemożliwiającą pomylenie tego kodu/pudełka.  Ostatnie cztery cyfry tej kombinacji są widoczne na etykiecie kodu QR.

Jak skanować kod QR?

Należy aktywować skaner kodów QR w aplikacji, klikając na symbol skanera na stronie startowej aplikacji (na dole na środku). Następnie należy najechać na kod QR na pudełku, aż zostanie automatycznie rozpoznany przez aplikację.

Co się dzieje podczas skanowania kodu QR?

Aplikacja automatycznie rozpoznaje specjalny kod QR Rotho App my Box, unikalny dla każdego pudełka i pokazuje zawartość pudełka lub pyta – jeśli pudełko jest jeszcze nowe – czy należy dodać je do Twoich pudełek.

Skanowanie nie działa!?

Należy sprawdzić czy jest to kod QR Rotho „App my Box“ (logo rotho i niebieska ramka), ponieważ inne kody nie zostaną rozpoznane przez aplikację. Jeśli jest to kod Rotho, należy zeskanować go od przodu, z pełną widocznością i przy dobrym oświetleniu.Rejestrowanie
Jak zarejestrować skrzynkę?

Należy aktywować skaner kodów QR w aplikacji, klikając na symbol skanera na stronie startowej aplikacji (na dole na środku). Następnie należy najechać na kod QR na pudełku, aż zostanie automatycznie rozpoznany przez aplikację. Po potwierdzeniu dodania pojawi się strona szczegółów pudełka.  Indywidualny  i unikalny numer pudełka zostanie ustalony automatycznie na  podstawie indywidualnego kodu QR Rotho i będzie już wypełniony. Następnie według własnego życzenia można zarejestrować kolejne szczegóły pudełka, takie jak nazwa, lokalizacja, kategoria, itd.  Tę stronę można tworzyć według potrzeb, dodając kolejne pola. Należy nacisnąć „Zapisz“,aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

Jak zarejestrować produkt?

Produkt można zarejestrować na dwa sposoby:

• Na stronie startowej należy wybrać pudełko, do którego ma być zapakowany produkt, naciskając na strzałkę na tym pudełku. Znajdujemy się teraz na stronie ze szczegółami pudełek. W prawym górnym rogu nacisnąć „Dodaj produkt“. W opcji „Dodaj nowy produkt“ można zarejestrować wszystkie dane szczegółowe tego produktu, takie jak nazwa, zdjęcie, kategoria, itd.
Wybrać „Dodaj istniejący produkt“, jeśli produkt został już zarejestrowany w „App my Box“, ale jeszcze nie przydzielono do niego żadnego pudełka (lub jest on dostępny w kilku wersjach). Należy nacisnąć „Zapisz“, aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

• Na stronie startowej aplikacji nacisnąć w prawym górnym rogu na „Dodaj Produkt“ (+). Powoduje to przejście do strony ze szczegółami produktu. Tutaj można zarejestrować wszystkie szczegóły tego produktu, takie jak nazwa, kategoria, zdjęcie oraz podać, do którego pudełka ma zostać zapakowany. Należy nacisnąć „Zapisz“, aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

Rejestrowanie zdjęcia:
„Z aparatu“: Zdjęcie produktu można wykonać bezpośrednio z aplikacji. Podczas ustawiania aparatu należy zwrócić uwagę, w którym miejscu na urządzeniu znajduje się soczewka.
„Z galerii“: Wykorzystanie zdjęcia znajdującego się już na urządzeniu i jego wybór z galerii.

Wszystkie produkty, które na stronie startowej obok zdjęcia mają niebieski znak zapytania, nie są jeszcze przyporządkowane do żadnego pudełka.

Jak zarejestrować nową kategorię?

Nową kategorię można zarejestrować, wpisując ją w pole kategorii na stronie szczegółów danego pudełka/produktu i naciskając „Zapisz”.

Jak zarejestrować dodatkowe/kolejne informacje?

Na poszczególnych stronach szczegółów można zapisać kolejne informacje dotyczące pudełek i/lub produktów, rejestrując je tam jako dodatkowe pole (jest to przydatne np. dla danych okresu przydatności do spożycia leków, itp.)

Czy istnieje jakieś ograniczenie dla liczby pudełek i/lub produktów?

Jedyne ograniczenie ilości pudełek i produktów to pojemność pamięci stosowanego urządzenia.Wyszukiwanie
Jak znaleźć pudełko?

Na lewej kolumnie strony startowej widoczne są wszystkie pudełka, które zostały zarejestrowane i zapisane. Pod numerem pudełka i nazwą (jeśli zostały zarejestrowane) widać lokalizację, w której znajduje się pudełko. Na stronie szczegółów pudełka (nacisnąć strzałkę w prawo obok wybranego pudełka) oprócz lokalizacji można znaleźć ewentualnie także inne niezbędne informacje dotyczące tego pudełka.

Jak wyszukać/znaleźć dany produkt?

Produkt można znaleźć na różne sposoby:
• Nacisnąć „symbol lupy” na stronie startowej i wpisać wyszukiwaną frazę. Wynik wyszukiwania pojawi się z prawej strony. Można wyszukiwać każdą frazę zarejestrowaną w aplikacji.
• Aby zobaczyć wszystkie zarejestrowane produkty, należy w prawym górnym rogu strony startowej nacisnąć „Produkty“. Po naciśnięciu strzałki wybranego produktu nastąpi przekierowanie na stronę szczegółów produktu, gdzie wyświetli się odpowiednie pudełko i jego lokalizacja.
• Po wybraniu różnych pudełek z lewej strony, z prawej strony będzie widać produkty znajdujące się w tym pudełku.
• Po zeskanowaniu kodu kreskowego pudełka pojawi się informacja, jakie dokładnie produkty znajdują się w tym pudełku.

Jak mogę wyszukiwać?

Nacisnąć „symbol lupy” w lewym górnym rogu strony startowej i wprowadzić wyszukiwaną frazę. Wynik wyszukiwania pojawi się z prawej strony. Można wyszukiwać bezpośrednio artykuł, pudełko, kategorię lub każdą inną frazę, która została zapisana w aplikacji.Zmiany
Jak zmienić lokalizację pudełka?

Przejść na stronę szczegółów pudełka (strzałka obok pudełka na stronie startowej), które ma zostać przeniesione w inne miejsce. Lokalizację można zmienić poprzez nadpisanie. Należy nacisnąć „Zapisz“, aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

Jak przesunąć produkt do innego pudełka?

Przejść do strony szczegółów produktu (strzałka obok produktu). Można tam zmieniać pudełko poprzez naciśnięcie na aktualną nazwę pudełka i wybranie nowego pudełka, do którego ma zostać przeniesiony produkt. Należy nacisnąć „Zapisz“, aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

Jak zmienić dane/informacje o pudełku, produkcie?

Przejść na stronę szczegółów danego pudełka lub produktu (nacisnąć strzałkę obok pudełka/produktu) i zmienić wybrane informacje przez nadpisanie. Należy nacisnąć „Zapisz“, aby zapisać wszystkie zarejestrowane dane!

Jak usunąć pudełko/produkt?

Na stronie startowej można usunąć pudełko lub produkt, przyciskając dłużej na pudełko lub produkt, który chcemy skasować. Po potwierdzeniu usunięcia pudełko lub produkt zostają nieodwracalnie skasowane.

Czerwony punkt na obrazek produktu. Co teraz?

Czerwony punkt zwraca uwagę na to, iż produkt nie jest jeszcze przyporządkowany do żadnego pudełka. Można to zmienić, wybierając każdorazowo produkt i na stronie szczegółów wybrać etykietkę „brak pudełka”. Wyświetlone zostają wszystkie pudełka, które dotychczas zostały zapisane. Należy wybrać te pudełka, w których znajduje się produkt lub te w których należy umieścić produkt. Aby zapisać wszystkie zmiany, nie wolno zapomnieć o ich zapisaniu (na dole po prawej).Dane
Czy ilość danych jest ograniczona?

Jedyne ograniczenie dla bazy danych „App my Box” to pojemność pamięci stosowanego urządzenia.

Informacja ogólna

Dane są zapisywane wyłącznie na urządzeniu, na którym stosowana jest aplikacja. „Appmy Box“ nie ma funkcji samodzielnego zabezpieczania i nie zapisuje danych centralnie. Dlatego w regularnych okresach czasu należy tworzyć kopie bezpieczeństwa na innych urządzeniach. Dane należy chronić przed nieuprawnionym dostępem, zabezpieczając stosowane urządzenie hasłem. Rotho „App my Box“ i wykorzystywane dane mogą być przetwarzane i aktualizowane wyłącznie przez użytkownika. Im bardziej logicznie są one zarządzane, lepiej przetwarzane i na bieżąco aktualizowane, tym przyjemniejsza jest obsługa i tym większe ułatwienia wynikające z użytkowania aplikacji.

Życzymy wiele radości w myśl powiedzenia: „Szukasz jeszcze czy już znalazłeś?“